W SŁOWIE "BLOG" SŁYCHAĆ WYRAŹNIE SZUM LANIA WODY. JEDNAK BEZ WODY NIE BYŁOBY ŻYCIA NA ZIEMI...

Trudno powiedzieć, że...

życie domagało się powstania tej książki. Chyba życie rozwiązłe autora, który problematycznym z niej dochodem pragnąłby uregulować swoje lekkomyślne długi
(Stefan Wiechecki "Znakiem tego")

środa, 13 kwietnia 2011

Eugeniusz Get Stankiewicz nie żyje
Ten obrazek Geta ilustrował w tygodniku itd w 1981 roku cykl tekstów publicystycznych  pod wspólnym hasłem: Potrzeba tożsamości. W zainicjowanej przez Zdzisława Pietrasika debacie zabrali głos m.in. Marek Oramus, Maciej Rybiński i Jerzy Domagała.

Znacznie później - po stanie wojennym - inny naczelny tygodnika dopisał na białym pasku flagi FORUM X i opatrzył tak „zmodernizowanym” znaczkiem teksty pisane z okazji dziesiątego  Zjazdu PZPR.Ta ilustracja natomiast pojawiła się na okładce itd tydzień przed stanem wojennym. Tak ja tu - bez  napisu: "Zrób to sam - Do it yourself" na dole. Za swoisty komentarz robiła winieta itd w prawym górnym rogu.  Był to tydzień, w którym wszystkie ówczesny kolorowe tygodniki, wyszły w tonacji czarno-białej. Nie był to znak żałoby - drukarniom w Polsce zabrakło po prostu farb.
Kiedy dziesięć przeszło lat temu zadzwoniłem do Niego, by dla potrzeb stałej rubryki kulinarnej kolorowego Magazynu Rzeczpospolitej wyłudzić jakiś przepis; zaproponował nam słoik... smalcu z Geta! Wytopionego z jego własnego boku - chciał się go pozbyć, bo jak stwierdził, ostatnio za bardzo przytył. Niestety ani ja ani redakcja nie byliśmy w stanie "przełknąć" tej propozycji. ;-).

5 komentarzy:

 1. http://www.wig.wroc.pl/prasa.php?id=63
  tu jest get kilka dni przed śmiercią.
  Bardzo bolejemy, tu we Wroclawiu, że odszedł.
  Ten obrazek z flagą, wspaniały!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny był wariat...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń