W SŁOWIE "BLOG" SŁYCHAĆ WYRAŹNIE SZUM LANIA WODY. JEDNAK BEZ WODY NIE BYŁOBY ŻYCIA NA ZIEMI...

Trudno powiedzieć, że...

życie domagało się powstania tej książki. Chyba życie rozwiązłe autora, który problematycznym z niej dochodem pragnąłby uregulować swoje lekkomyślne długi
(Stefan Wiechecki "Znakiem tego")

niedziela, 22 maja 2011

Karta Kibica

 Na stadionie Legii nie byłem ze 30. lat. Zmienił się trochę. Ceny biletów też uległy zmianie. Najdroższe są po 150 złotych – Ciekawe za co?!... Żeby je jednak kupić, nie wystarczy być bogatym. Trzeba jeszcze zdobyć kartę kibica. Nie jest trudne - kosztuje 10 złotych, plus wypełnienie stosownego formularza. Ale!... Jeśli nieopatrznie poddam się tej procedurze, definitywnie pozbawię się możliwości obejrzenia jakiegokolwiek meczu na stadionie Polonii. Moje dane trafią bowiem do jakiegoś systemu, który zablokuje możliwość ewentualnego wydania mi podobnej karty kibica Polonii. Formularz jest cyrografem.  
Nie napiszę, że za komuny było lepiej - choć w tej kwestii akurat było. Stwierdzę tylko, że ma to zdecydowanie więcej wspólnego z totalitarnym państwem policyjnym, niż z demokracją. Obawiam się nawet, że jest to sprzeczne z konstytucją... Że Karta Kibica gwałci Kartę Praw Człowieka i Obywatela!... Że jest to bezprawne po prostu!  Za stosowanie więc praktyk sprzecznych z prawem, Ekstraklasa S.A. powinna być pociągnięta do odpowiedzialności. I rozwiązania. CBDO.

2 komentarze:

  1. Zwracam się z uprzejmą prośbą, o zbadanie problemu tzw. Kart Kibica. Praktyka jest taka, iż uzyskawszy Kartę Kibica Klubu Legia Warszawa, automatycznie zostaję pozbawiony prawa wstępu na mecze Polonii Warszawa. Co wydaje się być sprzeczne z, mówiąc ogólnie, prawami obywatelskimi.

    OdpowiedzUsuń
  2. to nie Karta Kibica, ale Kara... taka literówka

    OdpowiedzUsuń